Naturalnie że blog

naturalnie

Na tym blogu znajdziecie wszytko co naturalne, ponieważ mam się za bardzo ekologiczną osobę, dlatego będę zamieszczała tutaj różne recepty na to jak żyć dobrze i ekologicznie, tak aby żyć w zgodzie z naturą i harmonią. Każdy kto tutaj trafi może liczyć na to, że znajdzie tutaj zarówno recenzje produktów które nie zostały wytworzone przy użyciu środków chemicznych takich jak konserwanty czy też przeciwutleniacze. Bardzo cenię sobie również produkty wytworzone bez pomocy niewolniczej siły z krajów trzeciego świata, dlatego będę również pisała o tym co jest ważne.
A co można zrobić aby być bardziej ekologicznym? Przedstawię poniżej moje recepty na to. Przede wszystkim można być świadomym konsumentem i wybierać produkty które nie są obciążające dla człowieka i natury. W szczególności dotyczy to takich produktów jak kosmetyki, żywność czy produkty sztucznie wytwarzane przez człowieka takie jak ubrania. Bardzo ważne jest aby zwracać uwagę na to jakie ubrania wybieramy. Ostatnio dużo się pisało o tym jak wykorzystywani są ludzie w Bangladeszu którzy za kilka dolarów dziennie szyją ubrania dla europejek i amerykanek. Czy to jest godna płaca? Na pewno nie, dlatego zastanówmy się co kupujemy i pomyślmy o tych ludziach, którzy są biedni i nie będą bogatsi bo są bardzo wykorzystywani. Wyobraźmy sobie jak niewiele potrzeba aby zaprzestać zanieczyszczania rzek i jezior, na przykład można nie wylewać do nich ścieków z fabryk kosmetyków lub barwników z tkanin które nie są naturalne, tylko na przykład są poliestrowe. Takich tkanin szczególnie należy unikać na przykład w przypadku ubrań dziecięcych, ponieważ dzieci są bardzo narażone na kontakt z tymi ubrankami które źle oddziałują na ich skórę oraz płuca.

naturalnie
Nie zapomnijmy także o kosmetykach testowanych na zwierzętach. Nie chcemy przecież aby żadne zwierzę cierpiało i dlatego właśnie staramy się dla nich wybierać takie szampony i płyny pod prysznic o których mamy pewność że są wysokiej jakości oraz że są naturalne. Szczególnie przoduje w tym Wielka Brytania, ponieważ ratyfikowana tam wiele konwencji na mocy których nie można używać doświadczalnych królików w badaniach nad szamponami oraz mydłami. Oznacza to, że nie musimy się obawiać, że nasz króliczek był umyty cały w szamponie a potem wypadły mu wszystkie włosy z futra. A przecież wszyscy uwielbiamy włochate króliczki.