Lubię Bałtyk i inne morza

baltyk

Wycieczki krajoznawcze w większości odbywamy w szkole, wszelkiego typu zielone szkoły, kolonie i inne kojarzą się nam głównie z tymi czasami. Później zdarza się, że nie mamy okazji poznawać zabytków i atrakcji naszego pięknego kraju. Oczywiście poza tymi najbardziej znanymi i popularnymi miejscami, do których należą z pewnością – Zakopane, Trójmiasto, Mazury oraz inne. Jeśli spływ to Dunajcem, jeśli niskie góry to to Świętokrzyskie. I na tym nasze zwiedzanie kraju często się kończy.

baltyk

Nasze wakacje wyglądają tak, że chętniej wybieramy pewną piękną pogodę w zagranicznych kurortach i jeździmy zazwyczaj w te same sprawdzone miejsca narzekając na zimny Bałtyk i zmienną temperaturę w Polsce. To jednak duży błąd gdyż warto poznawać również uroki naszego kraju. Piękna Polska ma do zaoferowania wiele miejsc i zabytków które możemy odwiedzić. Wystarczy tylko poszukać w internecie szlaków turystycznych i sprawdzić czy może któryś z nich nie znajduje się gdzieś blisko nas. Może wtedy można byłoby wybrać się na wycieczkę rowerową, by zobaczyć miejsca w okolicy. Atrakcje turystyczne czekają na ich odkrycie. Przepiękne lasy, trasy widokowe, pagórki oraz rzeczki i jeziora znajdują się często bardzo blisko. Nie są przez nas doceniane gdyż oczekujemy większych atrakcji, egzotyki czy też monumentalnych wysokości i dużych głębokości.
Jednak na takim szlaku można przeżyć niejedną przygodę. Samo wybranie się na przykład pod namiot może być nie lada przeżyciem. Gdy spacerujemy wśród pól i lasów możemy spotkać różne dzikie zwierzęta. Sprawdzić czy damy radę rozpalić ognisko i pożyć przez jakiś czas na łonie natury. To ciekawe doświadczenie, którego na pewno szybko nie zapomnimy. Warto na taką wyprawę namówić również znajomych. W grupie zawsze raźniej i wpadają do głowy nowe, ciekawe pomysły. Mimo tego, że wydaje nam się, że znamy polski krajobraz jak własną kieszeń to warto dowiedzieć się jeszcze więcej i poznać nowe miejsca. Może czas żeby zbliżyć się nieco do natury i odwiedzić na przykład gospodarstwa agroturystyczne? Zwierzęta tam przebywające będę nie lada frajdą na dzieciaków, a i nam przyda się taka zmiana miejsca i powrót do korzeni. Świeże powietrze, piękna polska, słoneczna pogoda i czas wolny od zmartwień może okazać się równie dobrym pomysłem na spędzenie urlopu jak podróże do dalekich i egzotycznych kurortów.